Uzm. Psikolojik Dan. Mehmet Artıran

 

mehmet-artiran-rasyonel-psikoloji

Mehmet Artıran
Uzman Psikolojik Danışman

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Artıran

1967 yılında İstanbul’da doğan Artıran, 1989 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık  Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı.


 

26 yıllık mesleki tecrübeye sahip olan Mehmet Artıran, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Danışmanlık Merkezi’nde psikolojik danışman olarak çalıştı. 2009-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler verdi.

Sırasıyla Özel Darüşşafaka Lisesi, Uğur Dersaneleri, Fen Bilimleri Dershanesi psikolojik danışmanlık servislerinde görev yaptı. İstanbul’un köklü ortaöğrenim kurumlarından olan Özel Şişli Terakki Lisesi’nde Uzman Psikolojik Danışman olarak ergenlik çağı çocukları ile 16 yıl çalışmıştır.


 

Boğaziçi Üniversitesi BÜREM koordinasyonunda grupla psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürdü. 2003- 2005 yılları arasında “Aile İçi Şiddete Son” projesi kapsamında psikolojik danışmanlara süpervizörlük yaptı. “Baba Destek Programı” eğitici eğitimi, Aile ve Çift Terapisi, Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri ile Öfke Yönetimi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavileri, İnternet ve Oyun Bağımlılığı RDDT Tedavileri ve RDDT&BDT Yöntemleri ile Çocuk ve Ebeveyn İlişkileri eğitimlerini aldı. Çocuk resim çizimleri analizi konusunda uzmandır. Ayrıca Bloom Taksonomisi, İletişim ve Empati Becerileri ve Danışmanlıkta Modern Yaklaşımlar sertifikalarına sahiptir.


 

Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi’nde tam zamanlı olarak görev yapan Mehmet Artıran, ergen, yetişkin ve çift ve aile terapileri yapmakta, faal olarak grup terapileri düzenlemektedir. Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran’dan Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi süpervizyonları almıştır. Eğitimci olarak Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi’nde Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde eğitimler ve seminler vermektedir.

Çeşitli ulusal TV kanallarında röportajları vardır ve uzman konuşmacı olarak birçok programda yer aldı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Share the joy