Merve Cansu Çavuş

 

Merve Cansu Çavuş
Uzman Klinik Psikolog

Lisans eğitimi İstanbul Arel Üniversitesi – Psikoloji
Yüksek Lisans: İstanbul Arel Üniversitesi- Klinik Psikoloji
Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Bakırköy Prof. Dr.
Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tin Psikolojik
danışmanlık merkezinde stajlarını tamamladı. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini de yarı
burslu olarak yine aynı üniversitede tamamladı ve “Bilinçli Farkındalığın, Mutlak Gerçek İhtiyacı
İle Ruh Sağlığı Arasındaki İlişkide Aracı Değişken Rolü” konulu tezi ile bitirdi.


Çalışma Alanları
Ergen ve çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Yetişkinler ve çocuklar için Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini Dr. Murat Artıran’dan almakta olan Merve Cansu Çavuş danışanları ile bu method ile çalışmaktadır. Dr. Murat Artıran’nın öğrencisidir ve kendisinden süpervizyon almaktadır. 2013-2016 yılları arasında anaokulunda çocuk odaklı aile danışmanlığı yapmıştır. Bunun yanı sıra psikoloji makaleleri yazarak, aile seminerleri düzenledi. 2017 yılında Tohum Otizm Vakfı önderliğinde yürütülen, “Otizmde Tarama, Tanılama ve Eğitim Modelinin Geliştirilmesi” adlı İSTKA Projesinde Uzman Klinik Psikolog olarak yer aldı. İstanbul’ da bulunan 10.000 çocuk için, Erken Tanı Ve Tedavi Programı, MCHAT-R Tarama Ölçeğinin uygulaması, Follow-Up Görüşmeleri, Denver-2 Test uygulaması, Prof. Dr. Çocuk
Ergen Psikiyatristi Özgür Öner ile birlikte çocukların muayenesinin yapılması ve tanı alan çocukların ailelerine danışmanlık sunulmasında görev aldı.
Yetişkinler için ise MMPI testini aktif olarak uygulamaktadır. Mesleki süreci boyunca birçok eğitim ve seminerlere katılmıştır.


Aldığı Bazı Eğitimler: Denver 2 Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, AGTE, Stanford Binet Zeka Testi, WISC-R Zeka testi, Çocuk Objektif Testler ve MMPI eğitimleri

Aldığı Eğitimler:

  • Yetişkinler, Çocuklar ve Ergenler için Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri, Temel Programı ve Psikolojik Rahatsızlıklar Programını Tamamlamıştır.
  • Rasyonel Duygucu Davranışı Terapi Süpervizyonları

Share the joy