Uzm. Psikolojik Dan. Mehmet Artıran

 

mehmet-artiran-rasyonel-psikoloji

Mehmet Artıran
Uzman Psikolojik Danışman

1989 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim
Dalı’ndan mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji
Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Danışmanlık Merkezi’nde çalıştı.


Sırasıyla Özel Darüşşafaka Lisesi, Uğur Dershanesi, Fen Bilimleri Dershanesi psikolojik danışmanlık ofislerinde görev yaptı. Halen Özel Şişli Terakki Lisesi’nde Uzman Psikolojik Danışman olarak çalışmaktadır. 2003- 2005 yılları arasında “Aile İçi Şiddete Son” projesi kapsamında psikolojik danışmanlara süpervizörlük yaptı.


Boğaziçi Üniversitesi BÜREM koordinasyonunda grupla psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürdü. 2009-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler verdi. “Baba Destek Programı” eğitici eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri ile Öfke Yönetimi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavileri, İnternet ve Oyun Bağımlılığı RDDT Tedavileri ve RDDT&BDT Yöntemleri ile Çocuk ve Ebeveyn İlişkileri eğitimlerini aldı. Ayrıca Kariyer Danışmanlığı, Bloom Taksonomisi, İletişim ve Empati Becerileri ve Danışmanlıkta Modern Yaklaşımlar sertifikalarına sahiptir.


Çeşitli ulusal TV kanallarında röportajları vardır ve uzman konuşmacı olarak birçok programda yer aldı. Evli ve bir çocuk babasıdır.