Yrd. Doç. Dr. Gülin Güneri

 

Yrd. Doç. Dr. Gülin Güneri

Yrd. Doç. Dr. Gülin Güneri
Klinik Psikolog

Orta ve lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi’nde, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. 1998-2000 yıllarında Profil International ve 2000-2001 yıllarında da Arthur Andersen danışmanlık şirketlerinde çalıştı.


Yönetim Danışmanı olarak önde gelen ulusal ve uluslararası şirketlerin yeniden yapılandırma projelerinde yer aldı. Proje kapsamında örgütsel yapılar, görev ve sorumluluklar, iş akışları, yönetim sistemleri, takım potansiyeli ve kurum kültürü konularında analizler gerçekleştirdi.


2001 yılında ABD’ye yerleşen Güneri, Şikago’da Illinois School of Professional Psychology Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 2006-2008 yılları arasında The Awakening Center’da (Şikago, ABD), erişkinlere yönelik duygu durum bozuklukları, kaygı bozuklukları ve yeme bozuklukları üzerine ihtisaslaştı. Şikago’da 11 sene yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen Güneri, 2011-2012 akademik yılında, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nün kurucu üyeleri arasında yer aldı.


Eylül 2012-Haziran 2014 tarihleri arasında, yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Doğuş Üniversitesi ve Işık Üniversitesi’nde psikoloji dersleri verdi. Ocak 2013 tarihinden itibaren Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji doktora programında Yardımcı Doçent Doktor unvanı ile tam zamanlı öğretim görevlisi olarak yer almaktadır. Halen, erişkinlere bireysel, çift ve aile danışmanlık hizmetleri sunmakta ve yönetim danışmanlığına devam etmektedir.