Dr. Scott Goldman

 

Dr. Scott Goldman

Dr. Scott Goldman
Danışman

Dr Goldman, Tulane Üniversitesi’nde psikoloji lisans öğrenimini tamamlandıktan sonra Hofstra Üniversitesi’nde klinik psikoloji alanında doktorasını bitirdi. Uygulamalı Spor Psikolojisi Birliği’nin eğitimlerine katıldı. Albert Ellis Enstitüsü’nde Akılcı Duygucu Davranışçı (Rational Emotive Behavior Therapy) eğitimleri aldı ve bu terapi alanında süpervizör oldu.


Albert Ellis Enstitüsü’ndeyken ergenlik çağı ve madde kullanımı konularıyla ilgilendi. Scott Goldman, Arizona Üniversitesi’nin Atletik Departmanı’nın Klinik ve Spor Psikolojisi direktörüdür. Amerika Birleşik Devletleri Olimpik Komitesi tarafından onaylı spor psikoloğudur.


10 yıldır lisans, yüksek lisans ve doktora programlarında dersler vermektedir. 1994 yılında üniversitenin psikolojik danışmanlık servisinde çalışmaya başlayan Goldman, çeşitli kliniklerde ve çocuk psikiyatrik hastanelerinde görev yaptı. Arizona Üniversitesi’nde amatör ve profesyonel sporcularla biresel görüşmeler yapmakta ve antrenörlere süpervizörlük hizmetleri ermektedir. Scott Goldman’in ulusal ve uluslararası alanda, atletlerin psikolojik durumları hakkında yazmış olduğu birçok makalesi bulunmaktadır.


American Ulusal Atlet Birliğinin Sporda Kullanılan İlaçlar El Kitabı’nın yayın kurulunda yer almıştır. Amerika’da yüzlerce üniversite ve kolejin katılmış olduğu ‘STEP UP’ adlı ‘olaylara (kötü olaylar yani kaza, sporda şiddet vs.) seyirci kalma’ ilgili programın danışmalığını yapmaktadır. Geliştirmiş olduğu Atletik Zeka Testi, ABD’de NBA ve Ulusal Futbol Takımlarındaki futbolcuların yeteneklerinin belirlenmesinde kullanılmaktadır.