Büşra Karakoç Güzel

 

Büşra Karakoç Güzel
Uzman Klinik Psikolog

 

Lisans eğitimi İstanbul Arel Üniversitesi – Psikoloji

Yüksek Lisans: İstanbul Arel Üniversitesi- Klinik Psikoloji

Lisans eğitimi boyunca İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Küçükçekmece Rehabilitasyon merkezinde stajlarını tamamladı. Lisans eğitiminin hemen sonrasında 450 saatlik “Aile Danışmanlığı” eğitimi aldı. Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini de yarı burslu olarak yine aynı üniversitede tamamladı ve “İrrasyonel İnanışların Anksiyete ve Depresyon Üzerindeki İlişkisi Ve Birbirleri İle Olan Etkileşimleri” konulu tezi ile bitirdi.


Çalışma Alanları

Yetişkinlere ve ergenlere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Yetişkinler ve çocuklar için Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini 2014 yılında Dr. Kristene Doyle ve Dr. Murat Artıran’dan alan Büşra Karakoç Güzel danışanları ile bu method ile çalışmaktadır.

Dr. Murat Artıran’nın öğrencisidir ve kendisinden süpervizyon almaktadır. Rasyonel Psikoloji – Albert Ellis Enstitüsü’nde staj programını tamamlamıştır. Prof. Dr. Doğan Şahin’den ‘Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi’ Eğitimi almış, ( Ekim 2015- Mayıs 2018). Dr. Murat Artıran’dan ‘Oyun Terapileri’ Temel düzey, İleri düzey ve Süpervizyon sürecini tamamlamıştır.

2013 yılında dikkat ve konstantrasyon problemi olan çocuklar ve onların aileleri ile çalışmıştır. 2014 yılında yayınlanan “Dikkat Eksikliğine Farklı Yaklaşım” isimli kitabını yazdı.

Yetişkinler için ise MMPI testi ve diğer psikolojik testleri aktif olarak uygulamaktadır.

Mesleki süreci boyunca birçok eğitim ve seminerlere katılmıştır.


 

Aldığı Bazı Eğitimler:  Good-Enough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, AGTE, Denver 2 Testi, Cattel 2a Zeka Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gessel Gelişim Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent Egy Testi, Benton Kognitif Fonksiyonları ve Görsel Hafıza Testi, Stanford Binet Zeka Testi, WISC-R ve WISC-IV Zeka testi,Çocuk Objektif Testler, WISC-R, Çocuk Resimlerini Değerlendirme ve MMPI eğitimleri

Kitap Yayını: “Dikkat Eksikliğine Farklı Yaklaşım”. Arı Sanat Yayınevi


 

Aldığı Eğitimler:

  • 450 saatlik Aile Danışmanlığı
  • Yetişkinler, Çocuklar ve Ergenler için Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri,
  • Çocuklarda Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi.
  • Rasyonel Psikoloji – Albert Ellis Enstitüsü’nde Externship staj programı
  • Rasyonel Duygucu Davranışı Terapi süpervizyonları

Share the joy