Rasyonel Psikoloji Halk Semineri Etkinliği Akatlar’da

Rasyonel Psikoloji

Uzm. Psk. Danışman H. Mehmet Artıran (Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi Genel Koordinatörü) Ergenlerle iletişim ve Etkili Anne Baba Tutumları Semineri, Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran (Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi Direktörü) Rasyonel Ebeveyn Yönetim Sistemi Semineri verilecektir. Beşiktaş Belediyesi ve Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi Rasyonel Psikoloji tarafından ücretsiz olarak düzenlenecek seminerlerimize tüm halkımız davetlidir.

Uzm. Psk. Danışman H. Mehmet Artıran, Ergenlerle İletişim ve Etkili Anne Baba Tutumları Semineri 3 Mayıs Salı günü 18:00-20:00 saatlerinde Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. Ergenlerle iletişim konusunda sorun yaşayan ya da ileride sorun yaşamak istemeyen aileler bu eğitimde bir çok psikolojik yöntemi öğrenebilecek. Aynı zamanda seminerde Etkili Anne Baba Tutumları konusunda bilgiler verilecektir, ebeveynler bu seminer sonrası öğrenilen psikolojik teknik ve yöntemlerle çocuklarla daha sağlıklı iletişim kurabilecekler.

Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran (Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi Direktörü), Albert Ellis’in Rasyonel Duygucu Davranışçı Teorisi yöntemleriyle Rasyonel Ebeveyn Yönetim Sistemi konusunda seminer verecektir. Seminer 4 Mayıs Çarşamba günü 18:00-20:00 saatlerinde Akatlar Kültür Merkezinde gerçekleşecektir. Seminerde Rasyonel Terapi’nin kişinin düşüncelerine, duygularına ve davranışlarına etkileri üzerinde durulacak ve ailelerin bu yöntemleri kullanarak çocuklarıyla ilişkilerini nasıl geliştirebileceği öğretilecek. Seminer tarihlerini takviminize eklemeyi unutmayınız.

 

murat11

Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran

Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi’nin direktörüdür. Klinik Psikolog, psikoterapist, öğretim üyesi ve araştırmacıdır.

The City University of New York Psikolojik Bölümü’nde lisans eğitiminlerine başladıktan sonra akademik hayatına Eastern Kentucky University’de devam etti. West Virginia’daki American Public Üniversitesi’nde Psikoloji alanında Yüksek Lisansı’nı tamamladı. 11 yıl boyunca New York’ta çalıştı.

Albert Ellis Enstitüsü-New York Genel Merkezi’nde 4 yıl boyunca uygulamalı psikoterapi eğitimleri ve süpervizyon eğitimleri aldı. Türkiye’de, 2013 yılından beri Albert Ellis Enstitüsü New York Genel Merkezi’nin düzenlediği eğitimlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Psikoterapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi’yi öğretmektedir.

Süpervizör düzeyinde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi (Rational Emotive Behavior Therapy) ve Bilişsel Davranışçı Terapi (Cognitive Behavioral Therapy) eğitimlerini tamamlayarak Türkiye’deki bu alandaki ilk süpervizör ünvanını kazanmıştır. Ebeveyin ve Çocuk İlişkilerinde Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri, Çocuklar ve Aileleri için Sistemli ADDT Tedavi Planları, Bireysel ve Grup Psikoterapileri, Motivasyonel Görüşme Teknikleri, ADDT&BDT Yöntemleri ile Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresyon, Öfke, Davranım Bozuklukları Tedavileri, İnternet ve Oyun Bağımlılığı ADDT Tedavileri, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri almıştır.

Nobel Yayınları’ndan Klinik Psikoloji ve Çocuklarda ve Ergenlerde Duygusal Düzenleme adlı iki kitabın çevirisini yapmıştır. Bir vakıf üniversitesinde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi, Çocuklarda Gözlem ve Görüşme Teknikleri, Psikoterapi Teorileri ve Sağlık Psikolojisi derslerini vermiş, son dönemde klinik psikoloji bölümünde psikoterapi süpervizyonları vermektedir.

American Play Therapy ve Association for Behavioral and Cognitive Therapies üyesidir.

 

Mehmet Artiran1

Mehmet Artıran

Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi Genel Koordinatörüdür.

1989 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’ndan mezun oldu. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Danışmanlık Merkezi’nde çalıştı.

Sırasıyla Özel Darüşşafaka Lisesi, Uğur Dershanesi, Fen Bilimleri Dershanesi psikolojik danışmanlık ofislerinde görev yaptı. Halen Özel Şişli Terakki Lisesi’nde Uzman Psikolojik Danışman olarak çalışmaktadır. 2003- 2005 yılları arasında “Aile İçi Şiddete Son” projesi kapsamında psikolojik danışmanlara süpervizörlük yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi BÜREM koordinasyonunda grupla psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürdü. 2009-2012 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler verdi. “Baba Destek Programı” eğitici eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri ile Öfke Yönetimi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Tedavileri, İnternet ve Oyun Bağımlılığı ADDT Tedavileri ve ADDT&BDT Yöntemleri ile Çocuk ve Ebeveyn İlişkileri eğitimlerini aldı. Ayrıca Kariyer Danışmanlığı, Bloom Taksonomisi, İletişim ve Empati Becerileri ve Danışmanlıkta Modern Yaklaşımlar belgelerine sahiptir.

Çeşitli ulusal TV kanallarında röportajları vardır ve uzman konuşmacı olarak birçok programda yer aldı. Evli ve bir çocuk babasıdır.

beşiktaş seminer

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Share the joy