Hocamıza büyük onur! APA Başkan Adayı

Hocamız Prof. Dr. Raymond DiGuiseppe’ye büyük onur !

Amerikan Psikoloji Birliği (American Psychology Association) başkanlığına gösterilen üyeden biri oldu. Hocamızı kutluyor, APA’nın yeni başkanı olacağını umuyoruz.

‘I am pleased to announce that our own Dr. Ray DiGiuseppe has been formally announced as one of the five nominees for APA president.

“Let’s Make APA great again”

Mark D. Terjesen, Ph.D.

Associate Professor Director, Graduate Programs in School Psychology St. John’s University

 

 

ray

 

Prof. Ray DiGuiseppe
Danışman
137 binin üzerinde üyesi bulunan Amerikan Psikoloji Derneği (American Psychological Association) üyelerinin oyları ile Amerikan Psikoloji Birliği Psikoterapi Bölümü’nün onursal üyeliğine seçilen Dr. DiGiuseppe 2005’te de İleri-Düzey Davranışçı Terapi Birliği’nin başkanlığını yürütmüştü.
________________________________________
APA’s Psychotherapy Bölümü Jack Krasner Early Career Contribution ödülü sahibidir. Kendisi yine APA’nın Klinik, Okul ve Aile Psikolojisi Bölümleri’ne de akademisyen olarak seçilmiştir. 1975 yılında Hofstra Üniversitesi’nden doktora derecesi ile mezun olmuştur. St. John’s Üniversitesi’nde 1987’de öğretim üyeliği yapmaya başlayan Dr. Raymond DiGiuseppe’in bugüne kadar aralarında Uygulamacının Kılavuzu- Akılcı Duygucu Davranışcı Terapi adlı kitabi da olan 6 kitabı,120’den fazla yayınlanmış araştırması, sayıları yüzlerle ifade edilebilecek kadar çok kayıt altına alınmış konferans konuşmaları vardır.
________________________________________
Albert Ellis Enstitüsü’nün kadrolu psikologlarının yöneticiliğini yapmakta olan Dr. DiGiusseppe Profesyonel Eğitim Bölümü’nün de başkanıdır. Eserleri arasında iki psikolojik test, Öfke Bozukluğu Ölçeği ve Öfke Ayarlaması ve Dışavurum Ölçeği vardır. Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi Dergisi’nin editörüdür, teori düzeyinde çalışmalar da yürütmektedir.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Share the joy