Stanford Binet Zeka Testi Eğitimi – Uygulayıcı Sertifikalı (4-5 Kasım 2017 Cumartesi Pazar)Ankara

Event Start Date:
4 Kasım 2017
Event End Date:
5 Kasım 2017
Event Venue:

Eğitim Detayları ve Hedefleri

Stanford Binet Zeka Testi hem üstün yetenekli çocukların hem de zihinsel engelli bireylerin tespit edilmesinde kullanılan bir zeka testidir. Stanford binet zeka testi yaş aralığı, 2-16 yaşlarıdır. En küçük 2 yaşına girmiş çocuklar en büyük ise 16 yaşını bitirmemiş çocuklara uygulanabilir. Toplam 30 alt test çeşitli yaş aralıklarında uygulanmaktadır.

Bireylerin zihinsel performanslarını belirlemek amacıyla uygulanan bireysel zekâ testidir. Uygulama sonucunda bireye ait zekâ yaşı ve zekâ bölümü elde edilmektedir. Süreye dayalı bir test değildir. Stanford Binet Zeka Testi sonrası çocuğun genel bir zeka değeri ortaya çıkar. Bu zeka değerini ortaya çıkartan birçok bileşen vardır. Bu bileşenler testin kendi içindeki alt testleridir. Bunlar: Sözel akıl yürütme, sözcük dağarcığı, kavrama, saçmalıklar, sözel ilişkiler, soyut/görsel akıl yürütme, örüntü analizi, kopyalama, matrisler, kağıt kesme ve katlama, niceliksel akıl yürütme, nicelikler, sayı dizileri, kısa süreli bellek, boncuk belleği, cümle belleği, sayı belleği, nesne belleğidir.

Eğitmen

Uzm. Psikolog Günseli Aşar

Tarih ve Süre

4 Kasım Cumartesi 10:00-17:00 – 5 Kasım Pazar 10:00-17:00

Ücret

500 TL + KDV (Eğitim metaryeli dahildir, Çanta ve Kitapçıklar dahil değildir; çanta almak isteyenlerin eğitimden 1 hafta önce bize bildirmesi gerekmektedir)

Yer

Ankara

Kayıt

Hesap numaralarımıza ödemeyi yaptıktan sonra rasyonelpsikoloji@gmail.com adresine isminizi, dekont ile birlikte gönderiniz.

Katılımcı sayısı 8 kişi ile sınırlı olduğu için eğitim ücreti bankaya yatırılmadan önce  05465673420 numaralı telefondan bilgi alınmalıdır.

Kontenjan

16 kişi

Sertifika

Katılımcılara Uluslararası Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Merkezi UYGULAMACI SERTİFİKASI verilecektir.

 

Yorumlara kapatılmıştır.