Program: Başlangıç Düzeyi Uygulamacı Belgesi Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Terapi

Event Start Date:
Event End Date:
Event Venue:

 

İçerik

(24 saatlik/kredilik Amerikan Psikoloji Birliği onaylı)

Interaktif Eğitim Saatleri hours: 12

Uygulama ve Süpervizyon saatleri: 12

24 Saat/CE Credits (APA, NBCC, New York State Education Department’s State Board for Social Work & Mental Health Counselors)

Önemli not: Katılımcılar uygulamacı belgesini almak için eğitimin tümüne %100 katılım göstermek zorundadır.

Eğitmenler

Dr. Kristene Doyle (Albert Ellis Enstitüsü Direktörü)

Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran (Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Direktörü)

Tarih

Tarih:

20-21-22 Nisan 2018 Cuma – Cumartesi – Pazar

Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapinin Uygulamada Ana Prensipleri

İrrasyonel inanışlar ve sağlıksız disfonkisyonel duygularla nasıl çalışılır, çürütme (şemaların yeniden yapılandırılması), 1 gerçek (reall-time) seans demosu. Vaka üzerinde nasıl uygulamalar yapılır, terapistin zorlandığı noktalar neler olabilir, konuları işlenecektir.

2. Eğitim

Klinik Uygulamalar ve Stratejiler

Dr. Albert Ellis’in benzersiz uygulamlarından aktarımlar, düşünsel ve duygusal değişimde klinik esaslar. İrrasyonel inanışların ele alınması ve analizleri. Neden pratik noktalar değil de kişinin temelden değişimine ihtiyaç vardır. Çürütme (bilişlerin yeniden yapılandırılması) sırasında ön hazırlık nasıl yapılır. Aaron Beck ve Albert Ellis’in ortak ve farklı bakış açıları. Çürütmede Sokratik yöntem ve didaktik yöntemin kullanışı.

3. Eğitim

Duyguların Klinik Psikolojideki Etkisi

Depresyon, anksiyete, utanç, kıskançlı ve öfke gibi klinikte görülen duyguların tanıtılması ve davranışlara/reaksiyonlara nasıl dönüştüğü anlatılacaktır.

4. Eğitim

Terapi Yapılırken Düşülen Hatalar

Uygulamacının ilk uygulamaya başladığında karşılaşacağı problemler ve düşebileceği hatalar konusunda bilgilendirilmesi. İnteratkif katılım ile öğrenilenler pekiştirilir. Terapistin kendini gözden geçirmesine yarayacak kriterler verilir.

Süpervizyon ve Uygulamalar

Rasyonel Duygucu & Bilişsel Davranışçı Terapi uygulamaları

Katılımcılar gruplara bölünecektir. Her bir grup üyesi diğer gün başka bir grupta yer alacaktır. Süpervizör her bir oturumda (ortalama 6 – 8 oturum) ilk uygulamayı gerçekleştirecektir. Katılımcılara gerçek bir veya iki danışan, tiyatro sanatçılarından bir ve iki danışan (bunların sanatçı oldukları gizlenecektir), ve kendi aralarında çalışmalar yaparak uygulama yapmaları sağlanacaktır. Uygulamalar sırasında ‘anında’ düzeltmeler ve bilgiler kendilerine aktarılacaktır. Katılımcı ortalama olarak 6 kez uygulama ve süpervizyon alma imkanı bulacaktır ve ayrıca yaklaşık olarak 18 uygulamaya da şahit olacaktır ve bu seanslar için de not alması istenecektir ve öğrendikleri hakkında isterse soru sorması imkanı tanınacaktır

Ödemeler ve Koşullar

Bu eğitim PROGRAM 1 PLUS kapsamında verilmektedir. Bu eğitimin tek başına ücreti 3500 TL + KDV’dir. PROGRAM 1 PLUS eğitimin paket olarak alanlar eğitimden 2500 TL ödeyeceklerdir.

Eğitimin tek başına alınabilimesi için daha önceden Rasyonel Psikoloji’den veya Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran hocamızın APA (Amerikan Psikoloji Birliği belgeli) eğitimlerinden birini Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almış olmak gerekmektedir.

Konu hakkında bilgi için bizi arayınız: 0 212 327 0233 (Nursu Hanım)

Bu programa sadece Üniversitelerin Yüksek Lisans programlarında öğrenci olanlar, yüksek lisanstan mezun olanlar, doktora öğrencileri ve mezunları katılabilirler. Alanda çalışanlar (Sadece Lisans düzeyinde eğitimi olanların minimum 3 yıllık alanda tecrübe sahibi olması şartı vardır. – Gerekli görüşmeyi hocalarımızdan biri ile telefonda veya yüzyüze yapmanız gerekecektir, yönetim kurulu uygun görülürse öğrenci programa davet edilir.)

İlgili alanlar: Klinik Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Aile Terapisi, Genel Psikoloji (lisans düzeyinde psikoloji veya PDR okumuş olması gerekir, lisansı başka alanlarda olanlar PAKET 1 programını alabilir ancak bu eğitimi alamazlar).

Çocuk gelişim uzmanları, diğer psikoloji ile ilgili alanlarda okuyanlar veya çalışanlar PAKET PROGRAM 1’I alabilirler ancak PAKET PROGRAM 1 PLUS eğitimi kapsamındaki bu eğitimi alamazlar.

Konu hakkında sorularınız var ise bizi arayınız 0 212 327 0233

 

 

 

 

 

Kayıt ve Kontenjan

Kontenjan:16 ( Kalan:6)

Eğitimlerimize kimler katılamazlar, bazı istisnalar ve uyarılar:

  • Bazı eğitimlerimize katılmak isteyen psikoloji ve PDR bölümleri haricindeki bölümlerden katılımcılar, lütfen bizden bilgi alsınlar.
  • Bazı eğitimlere lisans öğrencileri ve mezunları alınabilir. Ancak bazı eğitimlere sadece yüksek lisans öğrencileri ve mezunları alınır.
  • Eğitimlerimize hiçbir bölümden 1. ve 2. sınıf lisans öğrencileri kesinlikle alınmaz. Bazı durumlarda 3. ve 4. sınıf öğrencileri kabul edilebilir, bizi arayınız.

Kayıt için belgeler:

Öğrenci belgesi veya diploması

200 kelimelik niyet mektubu (Neden bu uygulamacı programına dahil olmak istiyorsunuz – mektup email olarak da info@rasyonelpsikoloji.com adresine gönderilebilir.

  • Bu paket programına sadece 12 kişi kabul edilecektir.
  • Katılımcı sayısı sınırlı olduğu için eğitim ücreti bankaya yatırılmadan önce  0 212 327 02 33 veya 0546 567 3420 numaralı telefondan bilgi alınmalıdır.

 

belgesi

APA Uygulamacı belgeli

Comments are closed.

Share the joy