‘EXTERNSHİP’
6 Ay Eğitim ve Uygulamalı
Staj ve Yetiştirme Programı

Event Start Date:
Event End Date:
Event Venue:

Yrd. Doç. Dr. Murat Artıran; Ph.D.,

Direktörlüğü’nde

Ph.D., Certified REBT  & CBT Supervisor and Trainer, REBT&CBT Researcher, AEI*, ABCT** ve APT*** üyesi, Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi Uygulamacının Klavuzu isimli kitabın Türkiye Editörü ve Çevirmeni

AEI* Associate Member of Albert Ellis Institute

ABCT* Association for Behavioral and Cognitive Therapies

APT** American Play Therapy Association

Sertifika: Eğitimi tamamlayanlar Albert Ellis Enstitüsü Türkiye Yetkili Merkezi sertifikasına hak kazanacaklardır. Programın tamamı için de ‘6 Aylık Psikolojik Danışmanlık Yetiştirme Programını Başarıyla Tamalamıştır /  XX Saat / Kredilik ’ verilecektir.

Program içerisindeki bazı eğitimler için katılımcılar American Psychological Association (APA) Sertikası almaya hak kazanacaklardır (ayrıntılar için Sertifika kısmına bakınız)

aksam-kurslari

 

Externship, Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan bir programdır.

Hem öğren hem çalış programı olarak tanımlanabilir. Programa katılan öğrenciler mesleklerinde yetişmek için ilgili oldukları alanda faaliyet gösteren bir kurumda part-time çalışırken eğitimler ve süpervizyon çalışmalarına katılırlar. Buradaki amaç, öğrencinin tek tek ödemeye kalktığında yüksek maliyetlere varan eğitimleri ve süpervizyon çalışmalarını 6 ay boyunca aylık sabit bir ödeme yaparak başka hiç bir bedel ödemeden almasıdır. Enstitü hocalarına istedikleri zaman kolayca ulaşma imkanı bulurlar, tez veya ödev gibi konularda yardım isteyebilirler.

Tam Bir Staj Programıdır Diyemeyiz

Bu tam olarak bir staj çalışması değildir ancak programa katılan öğrencilerin staj zorunlulukları varsa otomatikman program dahilinde bunu da yerine getirmiş olacaklardır. Gerekli belgelendirmeler sağlanacaktır.

Bu program neden tam olarak staj çalışması değildir?

Değildir çünkü Externship Programında öğrenci Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında yetiştirilir, eğitilir ve pratik kazanması sağlanır. Özel dersler, süpervizyon grupları ve eğitimlerle bu terapileri öğrenir. Haftada bir günlük çalışma rutininde yer alarak da gün içerisinde merkezin çalışma düzenini görür, bilgi sahibi olur, tecrübe kazanır.

Kimler katılabilir?

Psikoloji ve rehberlik ve psikolojik danışmanlık 4. sınıf öğrencileri ve mezunları ile bu bölümlerin yüksek lisans öğrecileri (Klinik Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Uygulamalı Davranış Bilimleri, Sağlık Psikolojisi, Aile Terapisi, bazı özel durumlarda Genel Psikoloji ve Endüstri Psikolojisi) ve mezunları adayları başvurabilir.

Kabul edilme aşaması?

Hocalarımızdan biri ile ön görüşme yapıldıktan sonra, özgeçmişiniz ile birlikte enstitümüzdeki başvuru formunu doldurmanız yeterlidir. Size 48 saat içinde geri dönüş yapılacaktır. Yetiştirilme kapsamında tek bir dönemde sadece 3 aday kabul edilecektir. Adayların seçimi enstitü kurulu tarafından belirlenir.

Programın Ayrıntıları

6 aylık sabit ödemeler yaparak, o dönem boyunca aşağıdaki imkanlardan yararlanabileceklerdir: Program süresi 6 aydır. Enstitü’de gerçekleştirilen birçok eğitimden kendilerine özel olarak düzenlenen program ile Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerine ve süpervizyon çalışmalarına ve 3 seans demosuna ücretsiz olarak katılabileceklerdir. Enstitü hocaları kendilerine özel ilgi gösterirler, normal zamanlarda ulaşamayacakları hocalara kolaylıkla ulaşabilirler, öğrenme amaçlı bilgilenme imkanına kavuşurlar. Akademik çalışmalarında, tez gibi konularda öğrencilere yardım edebilirler. Danışanın rızası dahilinde seanslara gözetmen olarak katılabilirler. (Ayrıntılı bilgi için bizi arayınız)

Program dahilinde katılımcılar aşağıdaki eğitimleri alacaklardır:

  • 41 saat RDDT & BDT Psikoterapi Eğitimleri ve Özel Dersler (41 saatin en az 10 saati) ve Özel Tamamlayıcı Etüt saati (2 saat)
  • 10 Süpervizyon
  • 3 RDDT & BDT Seans demosu
  • Program dahilinde 4 Kitap hediye edilecektir.

Kendilerine 4 kitap verilecektir ve okuma yapmaları istenecektir (ücretsiz)
Ayrıca okumalar, makaleler ve testler verilecektir (ücretsiz)

Verilecek Sertifikalar neler olacak?

Katılımcılara bazı eğitimler için APA Standartlarında Uluslararası geçerliliğe sahip sertifika verilecektir. Diğer eğitimler için  Albert Ellis Enstitüsü Yetkili Merkezi Sertifikaları verilecektir.
Programın tamamı için de ‘6 Aylık Psikolojik Danışmanlık Yetiştirme Programını Başarıyla Tamalamıştır /  XX Saat / Kredilik ’ verilecektir.

Program içerisindeki bazı eğitimler için katılımcılar American Psychological Association (APA) Sertikası almaya hak kazanacaklardır:
Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi Temel Esasları (3 Credits)

Rational Emotive Behavior Therapy & Cognitive Behavior Therapy Interventions for Depression (RDDT & BDT Depresyon Tedavisi) (3 Credits)

Rational Emotive Behavior Therapy & Cognitive Behavior Therapy Interventions for Anxiety Disorders (RDDT & BDT Anksiyet Bozuklukları Tedavisi) (3 Credits)

Rational Emotive Behavior Therapy & Cognitive Behavior Therapy Interventions for Anger Disturbances (RDDT & BDT Öfke Rahatsızlıkları Tedavisi) (3 Credits)

Diğer 3 APA kredisi daha sonra belirlenecektir. Rational Emotive Behavior Therapy & Cognitive Behavior Therapy Interventions for ……. (RDDT & BDT ……. Tedavisi) (3 Credits)

Programın tamamının ücreti ne kadar?

Programa katılanlar; eğitimler, süpervizyonlar ve yetiştirilme karşılığı olarak aylık

Tam Zamanlı: 900 TL + KDV öderler (Toplam 6 ay: 5600 TL + KDV). 72 Saat garanti eğitim verilir

Yarı-zamanlı: 500 TL+KDV öderler (Toplam 3-6 ay 3000 + KDV). 41 saat garanti saati verilir.

Bazı öğrencilere sınırlı oranlarda şartlara bağlı olarak burs verilebilir. Bu konu hakkında bizi arayınız.

Bilgi ve Kayıt:

info@rasyonelpsikoloji.com
Tel: 0212 327 0233 

Cep: 0 546 567 34 20

 

 

 

Yorumlara kapatılmıştır.