Çocuklar ve Ergenler için Psikolojik Danışmanlık, Psikoterapi ve Oyun Terapileri

015

Merkezimizde Çocuklar ve Ergenlik çağındaki gençler için şu konu başlıklarında oyun terapisi, psikoterapi ve psikolojik danışmanlık, psikiyatri hizmeti verilmektedir:
Anksiyete Bozuklukları, Ayrılma Anksiyetesi Rahatsızlığı, Depresyon, Fobiler, İnternet-Oyun Bağımlılığı, Karşıt Gelme-Karşıt Olma Bozukluğu, Öfke Problemleri, Davranım Bozukluğu, Obsessif Kompülsif Bozukluk, Okul Fobisi-Çekingenliği, Öğrenme Güçlüğüne Bağlı Depresyon ve Anksiyete, Sosyal Fobi, Panik Bozukluk, Şizofreni, Yalnızlık-İzolasyon, Tik ve Kekemelikte Duygusal Sıkıntılar, Yaşamsal-Anlamsal Sorular

Diğer yardım konuları: Arkadaş Problemleri, Akran Baskısı, Arkadaşsızlık, Cinsel Tercih Kaynaklı Sosyal Problemler, Enurasis, Enkoprasis, İfade Etme ve İletişim Zayıflığı, İlişki ve Aşk Problemleri, İnce ve Kaba Motor Becerileri Problemleri, Meslek Seçimi, Okula Uyumsuzluk, Ödev Yapmama, Sınav Kaygısı, Sınava Psikolojik Hazırlanma, Uyku-Yemek Problemleri, Üniversite Tercihleri

‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözümüz belki de neden psikolojik danışmanlık sürecinin erken yaşlarda önemli olduğunu gösteren bir anlayışı özetler.

Gerçekten de biz psikologlar çocukluk ve ergenlik çağlarında yardım ettiğimiz bireylerin daha çabuk toparladığını, adaptasyonlarının daha hızlı olduğunu, iyileşme sürecinin de daha uzun süreli ve kalıcı olduğunu görmekteyiz. Yani erken müdahale en iyisidir demek doğru olacaktır.

İkinci bir önemli konuyu atlamamak gerekir o da ‘sorunlar olmadan önce psikolojik danışmanlık almak’. Her bir ailenin sağlık kontrollerini yaptıkları gibi psikolojik sağlık kontrollerini yaptırmaları gerekir. Merkezimizde kapımızı çalıp bu konularda bizden destek alabilirsiniz. Veya ücretsiz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Çocuklar ve Ergenler için psikolojik danışmanlık ve psikoterapi hizmetimiz aşağıdaki alanlarla (sınırlı olmamak üzere) verilmektedir:

20151219_120728

Davranım Bozukluğu, Karşıt Gelme Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, İnternet ve Oyun Bağımlılığı, Öfke, Çocuk Depresyonu, Anksiyete, Fobiler, Öğrenme veya Okuma Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Enüraziz gibi psikolojik rahatsızlıkların yanında, sınav kaygısı, ödev geciktirme, okula uyumsuzluk, yalnızlık, söz dinlememe ve yönergelere uymama, sosyalleşme problemleri, arkadaş tehdidi, boşanmadan önce alınacak önlemler, boşanmadan doğan sıkıntılar, akademik başarıda düşüklük, ince ve kaba motor yeteneklerinde zayıflık, yeme bozuklukları ve diğer alanlarda psikologlarımız yanınızda olacaklardır.

Merkezimizde bazı yöntem ve uygulamalardan örnekler aşağıdaki gibidir:

  • Aile ile görüşme
  • Çocuklarla Psikoterapi
  • Ergenlerle Psikoterapi
  • Öğretmen ile görüşme
  • Çocuk/Ergen ile görüşme (3-18 yaş)IMG_3011
  • Çocuk ile oyun (3-9 yaş)
  • Oyun Terapisi (3-12 yaş)
  • Anne-babaya eğitim vermek

Kuramsal olarak Rasyonel Duygucu Davranışçı Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi yöntem ve uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Hizmetlerimiz arasında

Wisc-R ve CAS Zeka Testleri,

D2 Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Testi de vardır.

Ücretsiz hizmetlerimiz:

  • Cuma Sohbetleri isimli sohbetimize Beşiktaş’taki merkezimizde katılabilirsiniz.
  • Beşiktaş Belediyesi ile işbirliği içersinde gerçekleştirilen bu organizasyonumuzun yanında ücretsiz seminerlerimize de katılabilirsiniz.
Beşiktaş seminer

Beşiktaş Belediyesi ile birlikte düzenlediğimiz Akatlar Kültür Merkezi’ndeki seminerimiz

Arel Koleji Motivasyon ve Duygular Semineri Görseli

9 yaş grubu çocuklara verdiğimiz bir seminer

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*